Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański

Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański liczy obecnie 27 osób. Prawie wszyscy artyści są mieszkańcami Pruszcza Gdańskiego i okolic. Znaczną część Orkiestry stanowią profesjonalni muzycy, których na co dzień można usłyszeć w Filharmonii Bałtyckiej, Operze Bałtyckiej, Filharmonii Słupskiej, a także nauczyciele głównych instrumentów
w Szkołach Muzycznych oraz osoby grające lub śpiewające zawodowo w różnych zespołach i innych orkiestrach. Część Orkiestry stanowi młodzież, która kształci się w różnych szkołach muzycznych Trójmiasta.

Stale poszerzany jest repertuar Orkiestry. Orkiestra rozpoczęła swoje występy od najbardziej znanych i lubianych utworów muzyki klasycznej, m.in. takich wielkich kompozytorów, jak: Mozart, Moniuszko, Brahms, Offenbach, Dworzak. Następnie poszerzyła swoją ofertę o znaną i kochaną przez publiczność muzykę filmową –  z filmu „Pianista”, „Piraci z Karaibów” i wiele wiele innych. Usłyszeliście także Państwo w wykonaniu Orkiestry najpiękniejsze piosenki wspaniałej wokalistki Anny German czy muzykę do słów poety Ernesta Brylla.

Sekcje dętą Orkiestry Pruszcza Gdańskiego możecie Państwo usłyszeć na koncertach plenerowych w repertuarze obejmującym wiele stylów i nurtów muzycznych, począwszy od tradycyjnych utworów marszowych, poprzez dzieła muzyki klasycznej,  skończywszy na muzyce popowo-rockowej oraz standardach jazzowych.

< powrót